top of page

AH! KOSMOS

#electro pop

ah!kosmoslogoSiyah.png

İstanbul doğumlu müzisyen, prodüktör ve ses mecrasına odaklanan sanatçı Başak Günak, elektronik müzik sahnesinde Ah! Kosmos ismiyle biliniyor. Günak, Ah! Kosmos ismi altında ürettiği besteler ve ses üzerine çalışan bir sanatçı olarak yürüttüğü ses deneylerinin yanı sıra, tiyatro, çağdaş dans, film ve görsel sanat projeleri için ses mekânları tasarlıyor ve mekâna özgü performanslar gerçekleştiriyor.

 

Ah! Kosmos'un ilk albümü “Bastards” 2015 yılında Alman menşeli Denovali Records etiketiyle yayınlandı. Türkiye ve Avrupa’da büyük ilgi gören “Bastards”, “Sakinleştirici olduğu kadar canlandırıcı ve şaşırtıcı”, “Karanlık, karamsar ve çekici” sözleriyle eleştirmenlerden de tam not aldı. Bir yıl sonra, LGBTİQ hareketinin önemli isimlerinden Boysan Yakar, Zeliş Deniz’in anısına Mabel Matiz ile birlikte yazdığı “Mavi” adlı şarkıyı yayınladı.  Avrupa'nın en büyük gösteri sanatları merkezi olan Barbican Hall'da Jonny Greenwood’un açılışını yapan ve aralarında Sonar Festival Barcelona, Berlin CTM Festivali, Tokyo Electronic Music of Arts Festival’in de olduğu birçok yabancı festivalde sahne alan sanatçı ikinci albümü “Beautiful Swamp” ı Compost Records’tan yayınladı ve en son Kunstmuseum Basel ve Berlin Devlet Müzeleri için kompozisyonlar yaptı. 

 

Halen İstanbul-Berlin arasında yaşayan ve üreten Başak Günak canlı performanslarında Özgür Yılmaz’la birlikte sahne almaktadır.

  • Instagram
Gülbaba Music - Transparent.png
bottom of page