HEY! DOUGLAS

heydougles.png

(TR) Emin Yasin Vural, 17 Kasım 1984'te Türkiye'nin Ankara ilinde doğdu. 2003'te, Evren Besta ile kurduğu Mode XL grubunun ilk albümü olan Altın Jak’ı yayınlandı. Vural, 2013'te Hey! Douglas mahlasını kullanarak elektronik müzik üretmeye başladı. 

 

2019 yılında, Hey! Douglas mahlası altındaki ilk albümü olan Marşandiz’i çıkardı. Vural'ın albüm içerisindeki tarzı "70’li yılların psychedelic, funk ve soul şarkılarının günümüz müziği ile tekrar düzenlenmesi" olarak tanımlanmıştır. Mayıs 2018'de, Türk şarkıcı Göksel ile Duruyor Dünya şarkısını çıkaran Hey! Douglas, Temmuz 2020'de ise Altın Kelebek Ödülleri'nde "En iyi DJ" kategorisinde ödüle layık görüldü. 

 

Hey! Douglas, hem orkestra ile live performanslarına hem de DJ performanslarına Türkiye’nin her yerinde hız kesmeden devam ediyor.

(EN) Istanbul based producer, DJ and rapper Yasin Vural's (aka VeYasin) project Hey! Douglas produced his first album at 18 and has produced many more inside and outside Turkey. In this project he recreates and remixes 1970s psychedelic, funk and soul songs from Anatolia and other Turkish regions.

1970s popular music of Turkey fused East and West. Rock and pop groups combined eastern and western instruments for the first time.