Melike Şahin
Melike Şahin
Melike Şahin
Melike Şahin
Melike Şahin
Melike Şahin
Melike Şahin
Melike Şahin
1/1

Melike Şahin, 1989, İstanbul doğumlu. Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden 2012 yılında mezun oldu. Müzik kariyerine, öğrenciliği boyunca soprano olarak dahil olduğu Müzik Kulübü Klasik Müzik Korosu’nda başladı. 2011 senesinde başlattığı Kamuran Kolçak ve Gönül Dostları isimli projesi ile nostaljik pop eserlerinden oluşan bir repertuvarla konserler verdi.

2011 senesinde  BaBa ZuLa ile yolları kesişti ve ilk konserini Berlin'de verdi. O günden 2017 mayıs ayına dek BaBa ZuLa ile  Türkiye ve Avrupa'nın pek çok şehrinde;  Meksika, Hindistan ve Avusturalya'da 250'nin üzerinde konser verdi. Baba Zula’nın 2014'te yayımladığı son stüdyo albümü 34 Oto Sanayi'de, hem vokal hem de söz yazarı olarak yer aldı.

2017 Cannes Film Festivali'nde, müziklerinde imzası olduğu Tony Gatlif'in son filmi Djam'in dünya prömiyeri öncesinde konser verdi ve filmin soundtrack albümü için üç şarkı seslendirdi. Aynı sene içinde Selda Bağcan ile verdikleri konserlerle tanınan İsrailli grup Boom Pam ile birlikte sözleri Melike'ye ait olan  "Beni Yalnız Koma" adlı teklileri yayınlandı.

2017 Kasım ayında Sony Music etiketiyle Deli Kan adlı ilk şarkısını yayınladı. Kayıtları Erekli & Tunç Stüdyosu'nda Baran Göksu tarafından gerçekleştirilen parçanın sözleri Melike Şahin'e, bestesi Melike Şahin ve Cihan Mürtezaoğlu'na ait. Düzenlemesi ise yine Cihan Mürtezaoğlu imzası taşıyor... 

 

Sanatçı 2018 baharını da ‘’Sevmek Suçsa Suçluyum’’ adlı yeni teklisiyle selamladı. Aranjesi Can Güngör tarafından yapılan şarkının klibi dünyaca ünlü ödüllü yönetmen Tony Gatlif tarafından çekildi. Aynı yıl Eylül ayında ‘’Tutuşmuş Beraber’’ isimli şarkısını yayınlayan sanatçı, bu şarkıyla dijital müzik platformlarında ulusal ve uluslararası liste başarılarına ulaştı. 

 

2019 Şubat ayında ‘’Kimin Izdırabı’’, Ağustos’ta aynı şarkının (Levni remix) versiyonunu, Eylül ayında ise ‘’Kara Orman’’ isimli şarkısı yayımlayan sanatçı, müzik listelerindeki başarı grafiğini daha da yükseğe taşıdı. 

 

Son şarkısı ‘’Geri Ver’’i 2020 Şubat ayında yayımlayan Melike Şahin, diğer yandan konserlerine ve ilk EP’si ‘Merhem’ için çalışmalarına devam ediyor.

MELİKE ŞAHİN

#turkish nostalgic pop