top of page

Sound Ports Festival

#gulbabamusic

Sound Ports, Gülbaba Music tarafından düzenlenen, kent müziğine, alt kültürlere, Akdeniz ruhuna, olumlu insanlara ve pozitif düşünmeye adanmış bağımsız bir müzik ve sanat festivali. Şimdiye dek gerçekleştirdiğimiz 4 edisyona, 50’den fazla müzisyen ve sanatçı katıldı. Groove, saykedelik, trip hop, caz ve elektronik müzik türlerinde gezinen birçok uluslararası müzisyen ve DJ’i ağırlayan Sound Ports, sadece bir müzik festivali değil; bünyesinde söyleşiler, atölyeler, mutfak etkinlikler, sergiler ve plak pazarları da barındırıyor.

 

İlk Sound Ports Festivali, 2016 yılında, eş zamanlı olarak İstanbul ve Tel Aviv’de düzenlenmiş ve Ortadoğu’nun bu iki kültürel başkenti arasında bir köprü kurmuştu. Her daim gergin, patlamaya hazır Ortadoğu coğrafyasındaki atmosferi bir nebze de olsa dağıtmak, yumuşatmak için müziğin birleştirici gücüne başvurmaya karar verilmişti. 

 

2017’de, Değişimin öncelikle zihnimizde ve ruhumuzda başlayacağını bilerek, festivalin temasının 'İçsel Yolculuk' olarak belirledik; sanatçıları, müzisyenleri, şamanları ve şehirli sufileri, psikedelyayı, içsel yolculuğu, müziği ve seyyahları bir araya getirdik.

 

2018’de, Empower One Another teması ile yaratıcı endüstrilerin farklı kollarına ve alt kültürlerine yer veren Sound Ports İstanbul, çok sesliliğe alan açarak, insanların birbirini dinlediği, duyduğu, paylaştığı ve birbirinden güç aldığı bir deneyimi yaşatmıştı. 

 

Pandemiden hemen önce, 2019’da düzenlediğimiz dördüncü edisyonun teması ise Kozmik Birliktelik oldu. Müzik aracılığıyla kültürel çeşitliliğe vurgu yaptığımız, yerli ve yabancı birçok müzisyen ve DJ ile çeşitliliğe kapı araladığımız bir festival oldu.

 

SOUND PORTS FESTİVALİ YAKINDA GERİ DÖNÜYOR. TAKİPTE KALIN.

Gülbaba Music - Transparent.png
bottom of page